fbpx

Fundacja Pro Omnis jest absolwentem Programu Akceleracji Rozwoju Grow Track w ramach programu Social Tides  (https://www.socialtides.eu/). To intensywny internetowy program akceleracji przedsiębiorczości społecznej, który obejmował moduły szkoleniowe, warsztaty i spersonalizowane sesje mentorskie prowadzone przez międzynarodowych ekspertów, doświadczonych w rozwoju organizacyjnym i biznesowym, przywództwie, transformacji cyfrowej oraz pomiarze wpływu i zarządzaniu.

W ramach 8-miesięcznego programu wypracowaliśmy innowacyjny produkt FoodMix.

To danie ze specjalnie dobranych, naturalnych składników, które ma przedłużony terminie przydatności do spożycia (1 rok od daty produkcji).

Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych z podwyższonym zapotrzebowaniem na białko – w tym osób starszych.

Z produktu może korzystać szerokie grono opiekunów w domach. Jest to produkt wytchnieniowy – opiekunowie faktyczni lub zawodowi zyskują 1-1,5 h dziennie, którą musieli by przeznaczyć na zakupy i przygotowanie posiłku.

FoodMix może wspierać programy DI (deinstytucjonalizacji) i być wsparciem w  opiece nad osobami niesamodzielnymi  w warunkach domowych.

Producentem posiłku jest przedsiębiorstwo społeczne Talerz Pro Omnis, prowadzone od 2017 r. przez Fundację Pro Omnis. Idea przedsiębiorczości społecznej Pro Omnis to model win-win. Wspieramyzarówno podopiecznych, jak i swoich pracowników. Pracownicy, którzy sami są w niekorzystnej sytuacji, wspierają tych, którzy pomocy potrzebują. Klienci FoodMix kupując dania, które ułatwiają im życie, pomagają i swoim podopiecznym i podopiecznym Fundacji. FoodMix to nie tylko sam produkt, ale również program edukacyjny dla opiekunów, który Fundacja buduje. Będzie docierał do opiekunów w postaci bloga oraz szkoleń i webinariów .

Posiłek jest zapakowany w słoiczek – wystarczy go otworzyć i podać do spożycia, można go również podgrzać – podniesie to jego walory smakowe.

Prezentacja FoodMix

Innowacja FoodMix została wybrana do prezentacji na wydarzeniu podsumowującym #Impact2.(https://www.impact2.eu/)

Relacja z wyjazdu - Paryż 2023

Prezentacja @Agnieszki Lange Olszewskiej, innowacji społecznej wypracowanej w trakcie programu akceleracyjnego programu akceleracyjnego #SocialTides GROW. Food Mix został wyróżniony, a jego prezentacja miał miejsce w trakcie wydarzenia Impact2 (impact2.eu), w którym uczestniczyli absolwenci programu akceleracyjnego #SocialTides GROW – Paryżu, maj 2023 r.

Prezentacja innowacji FoodMix - Paryż 2023